вівторок, 11 червня 2013 р.

Процес інформаційно-аналітичної діяльності

Процес інформаційно-аналітичної роботи сукупність спрямованих на визначений предмет операцій мислення і технологічних процедур, виконання яких в певній послідовності із використанням засобів забезпечує вирішення поставленого завдання.
 Процес складається з компонентів:

організаційний, спрямований на формування процесу як єдиного, цілісного;
методичний, спрямований на відбір операцій та технологічних операцій;
- інформаційний, веде до одержання аналітичної інформації;
комунікаційний, спрямований на підтримку зв’язків з інформаційними системами, споживачем, джерелами тощо;
формування висновків, пропозицій.

Стадії(етапи)процесу інформаційно-аналітичної роботи:

 1.Загальне знайомство з проблемою, постановкою задачі.
 2.Формування понять, їх визначення.
 3.Збір фактів, створення емпіричної бази. Тут важливим є поняття ”критичної маси”, яка дасть можливість зробити правильні висновки. З одного боку - фактів повинно бути достатньо, з другого - не дати “потонути” в фактах.
 4.Тлумачення фактів.
 5.Формування гіпотези, перевірка гіпотез.
 6.Формування висновків.
 7.Безпосередній виклад матеріалів.

Процес інформаційно-аналітичної роботи має ітераційний характер, тобто з наступних стадій може бути повернення до попередніх.

 Засоби інформаційно-аналітичної роботи

Засоби інформаційно-аналітичної роботи - сукупність інтелектуальних та технічних засобів, що забезпечують виконання поставленої задачі.

Інтелектуальні засоби включають:

Відомості - характеристики властивостей об’єкта, що спостерігається або досліджується, представлені у доступній для людини формі.

Дані - факти або відомості, представлені в формалізованому вигляді, що забезпечує можливість їх зберігання, обробки та передачі.

Повідомлення - форма подачі інформації - сукупність логічно пов’язаних відомостей, що представляють для споживача єдине ціле. Зацікавлених у змісті повідомлення називають споживачями.

Шляхи передачі інформації між споживачами називають інформаційними комунікаціями.

Технічні засоби інформаційно-аналітичної роботи:

1.Інформаційні картки- це традиційний засіб збирання та класифікації інформації. За допомогою інформаційних карток формують каталоги, які, як правило, бувають тематичними або алфавітними.

2.Регулярно або нерегулярно реєстрація інформації про певні події проводиться в щоденниках

3.Інформаційна система в загальному випадку - це система, призначена для вирішення питань пошуку (інформаційно-пошукова система) або логічної обробки інформації(інформаційно-логічна система).

4.Інформаційно - пошукова система (ІПС) - сукупність інформаційно-пошукового масиву, інформаційно-пошукової мови, правил її використання, критеріїв видачі та технічних засобів.






Немає коментарів:

Дописати коментар